Dr. Fellegi, Vajna & Winkler

mediátor képzés

Intenzív, akkreditált mediátor képzés

a professzionális és tudatos konfliktuskezelésért

KÉPZÉSI IDŐPONTOK ITT

Következő induló JELENLÉTI Mediátorképzés: Téli csoport - 2025. január 27.

Következő induló ONLINE Mediátorképzés: 2025. október 13.

KÖVETKEZŐ INDULÓ TOVÁBBKÉPZÉS: 2025. március 21-23. Közösségi mediátor továbbképzés, 30 pont

Biográfia Műhely - továbbképzés nem csak mediátoroknak

Következő időpont: 2025. április 5-6. (Szo-V)

Helyszín: 1053 Budapest, Veres Pálné utca 14. III./5.

Trénerek: Dr. Vajna Virág, mediátor, szenior tréner

Bakonyi Katalin, tréner, mediátor, biográfiai konzulens

Részvételi díj: 120 000 Ft

Mediátor továbbképzési pont: 20 pont (10 elméleti és 10 - gyakorlati)

 Mi a biográfia?

Magyarul leginkább életút-kutatásnak nevezhetjük. Olyan módszer, melynek segítségével általános törvényszerűségek alapján egyéni és közösségi életutakra tekinthetünk rá. 

Alapvetéseit Rudolf Steiner antropozófiai emberképe alapján Bernard Lievegoed pszichológus és kollégái dolgozták ki a 70-es években. Azóta is élő, a tapasztalati megismerésen alapuló, világszerte elterjedt módszertanként tartjuk számon.

Nem terápia, hiszen az életút egy folyamat, nem kell gyógyítani, élni kell. Az elvégzett biográfiai munka hatása viszont lehet gyógyító.

Egyéneknek, csoportoknak, közösségeknek is van biográfiája, de egy kapcsolatra, projektre is rá tudunk tekinteni ezzel a szemlélettel. 

Hogyan segítheti mediátori munkánkat a biográfia?

Mediátorként tudatos jelenlétükkel biztonságos körülményeket teremtünk ahhoz, hogy a hozzánk forduló kliensek konfliktusaikban megismerjék és megtalálják a felelős döntéseikhez vezető útjukat. Ha megismerjük a biográfiai látásmódot arra is képesek lehetünk, hogy meglássuk, klienseink éppen milyen életciklusban vannak és ezekre az életszakaszokra milyen törvényszerűségek jellemzőek. Mindezek ismerete leginkább a különböző élethelyzetek megértésében, elfogadásában lehet segítségünkre.

 Ez a tudás tehát hasznunkra lehet:

  • egyéni és közösségi helyzetekben, amikor továbblépésre van szükség (pl.: párkapcsolati nehézségek, munkahelyi problémák, szervezeti konfliktusok

  • folyamatok elindításakor vagy lezárásakor (pl. projekt- folyamatokban, munkahelyváltás, válás, egészségügyi, szociális krízis esetén) 

  • minden olyan helyzetben, amikor magunk szeretnénk megtalálni a válaszokat az élet nagy kérdéseire. 

A kétnapos továbbképzésen az egyes életkori szakaszok sajátosságainak, a teljes életútra gyakorolt hatásainak megismerése és a kapcsolatok alakulásában gyakorolt hatása lesz a központi téma. Személyes tapasztalataink alapján hiszünk a tapasztalati tanulásban, ezért saját élet-történeteinkkel is dolgozni fogunk.

Milyen témákat érintünk a képzés során?

  • az antopozófiai emberkép Rudolf Steiner és Bernard Lievegoed munkássága alapján

  • az életút törvényszerűségei

  • az életútkutatás eszközei

  • az életciklusok jelentősége

  • kapcsolatok biográfiája

  • közösségek, szervezetek biográfiája

  • élményalapú tanulás- lehetőségek az életútkutatásban 

Mire nincs szükség a jelentkezéshez?

Nem kell gyakorló mediátornak lenni, nem kell, hogy működő praxisod legyen, nem kell esteteket, elakadt szituációkat hozni. A továbbképzésre nem kell előzetesen készülni.

Kik a képzés trénerei?

  •  Dr. Vajna Virág - jogász, mediátor, tréner, biográfiai konzulens

Egy chicagói ösztöndíj keretében ismerkedett meg az úgynevezett alternatív konfliktuskezelési technikákkal, és kezdett el mediációval foglalkozni. Mediátorként és trénerként 20 éve foglalkozik a mediáció és egyéb resztoratív módszerek hazai alkalmazásával. Elsősorban párkapcsolati, iskolai és közösségi ügyekben dolgozik mediátorként. 15 éve képez mediátorokat, több mint 10 éve szenior trénerként. Számos magyarországi egyetem oktatója, 8 éve tanít a BME pszichológus mesterképzésén alternatív konfliktuskezelést. 

  • Bakonyi Katalin - tanár, tréner, biográfiai konzulens

Diplomáját az ELTE PPK-n szerezte, majd hamar tréneri képesítéseket is szerzett, USA-beli és uniós lehetőségek révén. Pedagógustovábbképzésekben dolgozott a demokráciára nevelés, konfliktuskezelés, integráció témakörében. A 2000-es évektől civil szervezetek fejlesztésére specializálódott, jelenleg az Erasmus+ Ifjúság program keretében nemformális tanulási módszerek fejlesztésében és terjesztésében dolgozik. 

A biográfiával waldorf szervezetekben betöltött tisztségei hatására kezdett el foglalkozni. Tanulmányait a holland Biografik Institute-ban és az izraeli Hotam Schoolban végezte és az élethosszig tartó tanulás elvei mentén végzi is. Az egyéni klienskísérés mellett a biográfián belül a biográfiai szemléletű konfliktuskezelés a fő érdeklődési területe, melyet szívesen ötvöz mediátori ismereteivel is. 

Mikor és hol lesz a képzés?

A továbbképzés Budapesten lesz (1053 Budapest, Veres Pálné utca 14. III/5.), dátum: 2025. április 5-6. (szombat-vasárnap), mindkét nap 9 órától 17 óráig tart majd.

Mennyibe kerül?

A képzés díja: 120 000 Ft

Hány továbbképzési pont jár a képzés elvégzéséért?

A 2 napon való részvételért 20 továbbképzési pont jár, amelyből 10 elméleti, 10 pedig gyakorlati továbbképzési pontot jelent.