Dr. Fellegi, Vajna & Winkler

mediátor képzés

Intenzív, akkreditált mediátor képzés

a professzionális és tudatos konfliktuskezelésért

KÉPZÉSI IDŐPONTOK ITT

Következő induló JELENLÉTI Mediátorképzés: Tavaszi csoport - 2025. április 28.

Következő induló ONLINE Mediátorképzés: 2025. október 13.

KÖVETKEZŐ INDULÓ TOVÁBBKÉPZÉS: 2025. június 23-25. Kör facilitátor képzés, 30 pont

Online képzés

A Dr. Fellegi & Winkler mediátorképzés 2020 őszében elindítja új, online mediátor képzését. Érdeklődve várjuk külföldön élő magyarok, illetve minden olyan, a mediáció iránt érdeklődő jelentkezését, aki nem tudja, vagy nem szeretné megoldani, hogy személyesen vegyen részt budapesti képzéseink egyikén.

A képzés ára: 240 000 Ft.

A képzés indulása: 2020. október 12.

Regisztráció határideje: 2020. szepotember 30.

Képzési napok: október 12, 14, 15, 22, 26, 28, 29, november: 5, 9, 10, 16, 17.

Jelentkezés Információt kérek Visszahívást kérek

Kérdések és válaszok a Dr. Fellegi & Winkler online mediátor képzésről

INFORMÁCIÓK AHHOZ, HOGY EL TUDD DÖNTENI, JELENTKEZNÉL-E AZ ONLINE MEDIÁCIÓS KÉPZÉSRE

1.       Mennyi elfoglaltságot fog ez számomra jelenti?
A képzés 70 órás, amelynek az első 60 óráját 4 hét alatt teljesítjük, a fennmaradó 10 órát pedig ezt követően, körül-belül két hónap múlva (a pontos időpontot a 60 órás blokk résztvevőivel közösen tűzzük ki). Ebből az elméleti képzés jelenti az első 60 órát, a szupervízió pedig 10 órát.
Az első 60 órából 36 óra kontaktóra (vagyis ezeket egy online platformon, közösen töltjük el), és a fennmaradó 24 óra „otthoni munka”, ezt a következő kontaktóráig, a megadott határidőkön belül bármikor, rugalmasan elvégezheti a résztvevő.

2.       Heti mennyi elfoglaltságot igényel a képzésen való részvétel?

Egy héten nagyjából 15 órát kell a képzésre szánni, amely három, 3+2 órás blokkot jelent hetente. Közös online tanulás három alkalommal, rendszerint hétfőn, szerdán és pénteken 9.00-től 12.00-ig lesz. Minden egyes tanítási napon így 3 órát együtt töltünk el, az ahhoz a blokkhoz tartozó, fennmaradó 2 órát mindenki akkor szánja rá, amikor éppen ráér a következő kontaktóráig.

3.       Mennyi a közös képzés utáni, egyéni munkavégzés (házi feladat), amely az adott határidőn belül szabadon elvégezhető?

Minden közös tanulás után 2 órányi feladatot kapnak a hallgatók. Ez általában egy videó megnézését jelenti, és az erről kialakult véleményeket kell egy fórumban posztolni, és mások posztjaira reagálni. A 2 óra bő időkeret, ez ennél kevesebb idő alatt is teljesíthető, de megítélésünk szerint nem ez a cél, hanem az, hogy a résztvevők minél aktívabban részt vegyenek a fórumokon zajló eszmecserékben.

4.       Akkreditált a képzés?

Igen, a képzés akkreditált, és az Igazságügyi Minisztérium által támogatott is. Mindez azt jelenti, hogy a képzés elvégzése feljogosítja hallgatóinkat a Közvetítői Listára való jelentkezésre, vagyis belépőt jelent a profi mediátorok közé. A képzés akkreditációs száma: E-000264/2014/D001

5.       Milyen hangulatú képzésre számítsak?

A Dr. Fellegi & Winkler féle online mediátorképzés élményalapú képzés. Ez azt jelenti, hogy az iskolában megszokott stresszhelyzeteket (felelés, dolgozat) itt messziről elkerüljük, a frontális oktatás is csak akkor fordul elő, amikor mindenképp kell. Az idő nagyobb részében játszunk, beszélgetni fogunk egymással, történeteket mesélünk, a véleményünket, benyomásainkat osztjuk meg a hallgatókkal, és kérdésekere próbálunk, őszintén, szívből válaszolni. Gyakran fogunk majd mediációs helyzeteket szimulálni, hol szereplőként, hol mediátorként. Tapasztalatunk szerint a képzéseink során a hallgatók csapattá kovácsolódnak és gyakran a képzést követően is tartanak kapcsolatot egymással. Sok hallgatónk arról számolt be, hogy a képzés számára igazi önismereti utazás is volt.

6.       Milyen platformon folyik majd a képzés?

Az online mediátorképzés a Moodle rendszerben folyik, amelynek használata egyszerű, felhasználóbarát. A képzés előtt mindannyian egy linket kapnak, amelyre (az előzetes regisztráció után) kattintva a felület a böngészőablakban nyílik majd meg, és ott lesz minden szükséges elem elérhető.

7.       Milyen technikai eszközökre lesz szükségem?

Stabil és jó minőségű internetkapcsolatra és számítógépre van szükség, amely rendelkezik kamerával, mikrofonnal és hangszórókkal. Utóbbi helyett tulajdonképpen megteszi egy tablet vagy egy mobiltelefon is, csak azt célszerű rögzíteni, azért, hogy a sugárzott kép fix legyen, ne mozogjon.

8.       Milyen informatikai készségekre lesz szükségem?

A képzés elvégzéséhez nem szükséges informatikai tudás. Ugyanakkor, mivel a képzés online, jó, ha a résztvevők jóban vannak a számítógéppel. A képzés online térben, e-learning formában, az eszmecserék fórumokban zajlanak majd, gépelni és a gépet kezelni kell tudni.

9.       A képzésre való jelentkezés feltétele

A képzésre bárki jelentkezhet, akit a téma érdekel, rászánja az időt, és aki a képzés díját a megadott határidőig befizette. Aki viszont a későbbiekben profi mediátor szeretne lenni, annak teljesítenie kell az Igazságügyi Minisztériumnál vezetett Közvetítői Listára való jelentkezés feltételeit (https://igazsagugyiinformaciok.kormany.hu/kozvetito-szeretnek-lenni-termeszetes-szemely).

Jelentkezés Információt kérek Visszahívást kérek


10.   A képzés elvégzésének feltétele (határidők és a kontaktórákon való részvétel minimuma)

A képzés résztvevői akkor kaphatnak a képzés elvégzését igazoló Tanúsítványt, ha:

a.       az elméleti rész 60 órájából

                i.      az órák 80%án részt vettek,

ii.      minden kontaktórára elejére teljesítették az előző blokkban kiírt házi feladatot, beleértve a szükséges fórumbejegyzéseket

b.      a gyakorlati rész (szupervízió) 10 óráján

                i.      online részt vesz,

ii.      az írásos esettanulmányt szupervízió megkezdése előtt, határidőre, megfelelő tartalommal és formában, írásban benyújtotta.

11.   A kapott papír mire jogosít fel?

Magyarországon az számít hivatásos mediátornak, aki szerepel az Igazságügyi Minisztérium által vezetett Közvetítői Listán (https://inyr.im.gov.hu/). Mivel a képzésünk szerepel az Igazságügyi Minisztérium Támogatott Képzések Listáján (https://inyr.im.gov.hu/), így a képzés során megszerzett két Tanúsítvány feljogosítja a hallgatóinkat a Közvetítői Listára való felkerülésre, más egyéb feltételek teljesítése mellett (https://igazsagugyiinformaciok.kormany.hu/kozvetito-szeretnek-lenni-termeszetes-szemely).

12.   A képzés ára

A képzésen való részvétel díja 240 000 Ft. Minden résztvevővel, vagy a résztvevő munkáltatójával Felnőttképzési Szerződést írunk alá, és a képzés díjáról számlát állítunk ki. Kérésre előlegszámlát adunk. A kiállított számla áfamentes. A képzés díját a megküldött határidőig, de mindenképpen a képzés indulása előtt kell befizetni.

13.   A képzés trénerei és szakmai, tréneri és online tapasztalataik

·        Dr. Fellegi Borbála

Szociálpolitikus és kriminológus végzettségű szakember. Kutatóként, mediátorként és trénerként 20 éve foglalkozik a mediáció és az egyéb, resztoratív módszerek hazai és nemzetközi alkalmazásával. Mediátori praxisában elsősorban párkapcsolati, üzleti és közösségi ügyek fordulnak elő. A békés konfliktuskezelés módszereit kutató Foresee Kutatócsoport (www.foresee.hu) alapító ügyvezetője. Szenior trénerként több mint öt éve tart mediátorképzéseket, előadóként számos magyar és nemzetközi egyetem oktatója. Az amerikai székhelyű International Institute for Restorative Practices (IIRP) Egyetem oktatójaként 5 éve tart online egyetemi kurzusokat a resztoratív gyakorlatok témájában. Doktori fokozatát az ELTE Társadalomtudományi Karán, kriminológus végzettségét a Cambridge-i Egyetemen szerezte.

·      Dr. Vajna Virág

49 éves jogász, mediátor. Egy chicagói ösztöndíj keretében ismerkedett meg az úgynevezett alternatív konfliktuskezelési technikákkal, és kezdett el mediációval foglalkozni. Mediátorként és trénerként 20 éve foglalkozik a mediáció és egyéb resztoratív módszerek hazai alkalmazásával. Elsősorban párkapcsolati, iskolai és közösségi ügyekben dolgozik mediátorként. 15 éve képez mediátorokat, több mint 10 éve szenior trénerként. Számos magyarországi egyetem oktatója, 8 éve tanít a BME pszichológus mesterképzésén alternatív konfliktuskezelést. 

·        Winkler-Virág András

47 éves, gépészmérnök és szakközgazdász végzettségű, újságíróként, kommunikációs tanácsadóként és szóvivőként dolgozott. Jelenleg egy fordítóiroda résztulajdonosa és ügyvezetője. 2011 óta aktív mediátor, elsősorban üzleti és párkapcsolati ügyekben, 6 éve mediátor képző tréner, 2 éve szenior tréner, immár több mint félezer mediátor trénere. Online képzésben kezdő. Alapítója a Dr. Fellegi & Winkler mediátorképzésnek.

14.   Miből kell előzetesen felkészülni, mit kell elolvasni?

A képzés résztvevőinek semmilyen előzetes felkészülésre nincs szükségük. Minden szükséges tudást, ismeretet a képzés során fognak megkapni.

15.   Milyen segédanyagokat kapok a képzéshez?

Minden résztvevő, aki regisztrált a képzésre, postán vagy futárral meg fogja kapni a képzés kellékeit, köztük a tananyagot. A kellékek írásos és képi elemei online is elérhetőek lesznek.

16.   Milyen lehetőségeim vannak, ha a képzést csak részben tudom elvégezni, és azt egy másik alkalommal szeretném befejezni?

Az elméleti modult 80%-ban teljesíteni kell ahhoz, hogy az érvényes legyen. Ha ez valamilyen ok miatt nem sikerült, újból kell kezdeni a részvételt egy másik, későbbi képzésfolyamban.
Ha az elméleti modult a hallgató sikeresen elvégezte, de a szupervízión nem tud részt venni, lehetősége van bármelyik későbbi Dr. Fellegi & Winkler mediátorképzés szupervíziós csoportjába becsatlakozni, vagy akár egy másik intézmény mediátorképzésébe becsatlakozni. Ekkor az elméleti képzés elvégzését a nálunk kapott Tanúsítvánnyal kell igazolni.

Jelentkezés Információt kérek Visszahívást kérek